Bunu bir hafta kadar yapabileceğimi biliyordum ama @itsKarliWoods’a sürpriz yapmak istedim!


Bunu bir hafta kadar yapabileceğimi biliyordum ama @itsKarliWoods’a sürpriz yapmak istedim!

IndyCar, pistteki enkazın kendi sorumluluğunda olduğunu söyledi ve Montoya’ya ikinci bir şans verdi.

“Bu çılgınlık,” dedi Hinchcliffe. “Bir yılın yarattığı şey inanılmaz.”

James Hinchcliffe’nin gülümsemesi ve mizah anlayışı, hayatı tehdit eden yaralanmaların IndyCar kariyerini askıya almasından dört ay sonra, Pazartesi günü tam gaz devam ediyordu.

Hinchcliffe, Schmidt Peterson Motorsports ekibiyle birlikte Haziran 2016’da IndyCar yarışına ev sahipliği yapması beklenen Elkhart Lake, Wisconsin’de 14 dönüşlü, 4.048 mil Road America parkurunda bir test oturumu için kokpite geri döndü.

Bir Toronto yerlisi olan Hinchcliffe, 18 Mayıs’ta bir Indianapolis 500 antrenman kazası sırasında ağır şekilde yaralandı. Hinchcliffe’nin arabasından kopan bir süspansiyon parçası sol üst uyluğunu deldi ve güvenlik ekibi üyeleri, hızla hastaneye götürülürken 28 yaşındaki çocuğu kanamadan ölüme kadar tuttu.

Hinchcliffe, iki ameliyatın yanı sıra, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kazada ciddi bir boyun yaralanması yaşadığını ve kısa süre önce “boynunu eğitmeye başlaması” için serbest bırakıldığını söyledi.

Geri döndüğümde, temelli geri döndüğümden emin olmak istedim. İlk birkaç koşu, kesinlikle hiçbir kötü etki yok.

– Kanadalı IndyCar sürücüsü James Hinchcliffe dönüşünde

Hinchcliffe’nin iyileşmesi uzun sürdü, süreci aceleye getirmek istemedi ve doktorların karar vermeyi hastalarına bıraktığını söyledi. Sabah test seansı sırasında arabaya girip çıkarken her şeyin sorunsuz gittiğini söyledi.

Hinchcliffe, “Yalan söylemeyecektim, arabaya daha erken döneceksin,” dedi. “Geri döndüğümde emin olmak istedim, sonsuza dek geri döndüm. İlk birkaç koşu, kesinlikle hiçbir kötü etki yok. Hiçbir şey sızmıyor. Bu yüzden hepimiz gitmeye hazırız.”

Hinchcliffe, yarış arabasına geri dönerken sinirleri ya da tereddütleri olmadığını itiraf etti. İşe geri dönme arzusu aylarca motive edici bir faktördü. Yarışçı, Andretti Autosport’ta üç sezon geçirdikten sonra 2015 yılında Schmidt Peterson Motorsports ile ilk tam zamanlı sezonunu çalıştırıyordu.

Hinchcliffe, açık tekerlek serisinde beş yıllık kıdemli bir oyuncudur ve Nisan ayında kazasından beş hafta önce New Orleans’ta bir ilk yol kursu etkinliğinde bir galibiyet de dahil olmak üzere dört zafer kazanmıştır.

“Yanlış bağlandık” dedi. “Kafamızda değiliz, genel olarak yarış pilotları. Muhtemelen hissettiğimden daha fazla endişe duymalıydım. Ama yaptığımız bu. Bu bizim hayatlarımız, bu bizim tutkumuz ve hiçbir şey beni o arabadan uzak tutmayacak bugün. Kesinlikle hiçbir şey. “

İyimser, pozitif

Hinchcliffe’in iyi arkadaşı ve Andretti Autosport sürücüsü Ryan Hunter-Reay, eski takım arkadaşının iyileşme sürecinde iyimser ve olumlu olduğunu söyledi. Hunter-Reay, Hinchcliffe’in pistteki hızıyla bir ritmi kaçırmadığını görmekten memnun oldu.

Hunter-Reay, “Büyük bir enkazınız varsa ve yarış arabasına geri dönerseniz, arkanıza koymak kolaydır,” dedi. “Ama aylarca izin ve rehabilitasyon falan, işte o zaman arabaya geri dönmek zorlaşıyor ve işte o zaman tekrar hızlanmak ve arabadan her son ons hıza ulaşmak zor oluyor. bugün onunla mükemmel bir iş çıkardı ve onunla ne yaptığını yeterince söyleyemem. Çok fazla kalbi var. “

Hinchcliffe, en sevdiği parçalardan birinde koşmaya hazırlanmaya hazırlandığını söyledi. Önümüzdeki yıl Road America’da yapılacak yarış, IndyCar serisinin 2007’den bu yana birincisi olacak. Deneme ve sıralama 24-25 Haziran’da yapılacak ve yarış 26 Haziran’da yapılacak.

Etkinlik, Hinchcliffe’in bir IndyCar ile Road America’daki ilk etkinliği olacak. Pistte, 2005 yılında pistte Pro Mazda yarışı galibiyeti, 2006 ile 2008 arasında Atlantik yarışlarında yarışan ve 2014’te bir Tudor arabasıyla yarışan tecrübesi var.

Hinchcliffe, iyileşmesinin önemini göz önünde bulundurarak Road America’da duygularını kontrol altında tuttu ve Pazartesi gecesi pistten uzakta biraz ağlayabileceğini söyledi.

Ancak dört aydan fazla süren toparlanma yolunda nihai bir hedefi vardı: podyumda en üst sırayı almak.

“Tekrar kazanmak,” dedi Hinchcliffe. “İşte bu. Sabah kalkmak, adama gitmek, mühendislik toplantılarına gitmek, teste gelmek için tüm motivasyonlarımız bu. Her şey için.”

Terence Davis platformunu basketboldan daha büyük şeyler için kullanıyor.

Çarşamba günkü medyada Toronto Raptors çaylağının mesajı kısa ve doğrudandı. 13 Mart’ta polisler tarafından vurularak öldürülen 26 yaşındaki Breonna Taylor hakkında bir mesajla – basketbolla ilgili – tek sorusunu yanıtladı.

23 yaşındaki çocuk, “Bir çok adam, şu anda birleştik. Sadece Breonna Taylor’ın katillerine odaklanıyoruz. Bu hafta odaklanmak istediğim şey bu,” dedi.

“Bu sizin aleyhinize bir şey değil – ve sizlerin tüm sorularını oyun sonrası veya oynadıktan sonra cevaplayabilirim – ama şu anda sadece dünyada gerçekten neler olup bittiğine odaklanmaya devam etmek istiyorum. bir sürü sosyal adaletsizlik oluyor ve sadece bu şeye devam etmek için doğru şeyi yaptığımdan ve platformumu ve diğer sporcuları kullandığımdan emin olmak istiyorum, adamım. “

Davis’in düşünceleri, Sixers’ın iletişimi Tobias Harris’in aynı mesajı göndermek için medya kullanılabilirliğini kullanmasından iki gün sonra geldi.

“Hepimiz bir arada duruyoruz. Hepimiz aynı takımda olmak zorunda değiliz ama yine de ligde birlikteyiz. Odağı Breonna Taylor’ın katillerine devam ettirmek ve bunu devam ettirmek istiyorum dostum, çünkü hala dünyada devam ediyor, “dedi Davis.

Daha sonra muhabirlere veda etti, ayağa kalktı ve uzaklaştı.

‘Adalet ve eşitlik’ için mücadele

Hem NBA hem de WNBA, sosyal ve ırksal adalet mesajlarını güçlendirmek için COVID-19 aradan sonra yeniden başlatmalarını kullanıyor.

WNBA oyuncuları formalarda Breonna Taylor’ı öne çıkaracak Breonna Taylor’ın polis tarafından öldürülmesine karışan subay kovuldu

Raptors kıdemli forvet Serge Ibaka, Davis’in duygularını yineledi.

30 yaşındaki oyuncuya Walt Disney World’de NBA balonunda kendini nasıl meşgul ettiği soruldu.

Ibaka, “Şu anda dünyada olup bitenlerle, buna daha fazla odaklanmaya çalışıyorum …” dedi. “Adalet ve eşitlik, şimdilik bunun için savaşmaya çalışıyoruz.”

Koronavirüs kilitlenmesinin başlarında Instagram’da sanal bir yetenek gösterisi düzenleyen Ibaka, NBA oyuncularının Black Lives Matter meseleleriyle ilgili düşüncelerini paylaşmalarına fırsat verecek bir gösteri oluşturmayı umduğunu söyledi.

“Bildiğinize eminim, ama Breonna Taylor için adalet istiyoruz ve bu bizim için mücadele etmeye çalıştığımız bir şey, ligdeki herhangi bir oyuncu, takımımdaki herhangi bir oyuncu için savaşmaya çalışıyoruz” dedi. “Adaleti hak ettiğini düşünüyorum, bu yüzden şu anda odaklanmam bu.”

Kongolu büyük adam, ABD’deki ırksal huzursuzluğun dünyanın her yerinde hissedileceğini söyledi.

“Burada değişim için savaşabilirsek, bu değişim her yeri etkileyecek” dedi. “Amerika Birleşik Devletleri’nde insanlar protesto etmeye başladığında gördüğünüz gibi ve sonra tahmin edin ne oldu https://goldbets.top/rulet/? Bu, insanları sokaklarda [her yerde] protesto etmeye yöneltti.

‘Bree bizimle olmalı’

“Burada protesto ettiğimiz gerçeği, sadece buradan daha büyük. Her yeri etkileyecek.”

Portland Trail Blazers’ın şutör görevlisi CJ McCollum, gazetecilere verdiği demeçte, kendisinin ve diğer bazı NBA oyuncularının yakın zamanda bir konferans görüşmesinde Taylor’un annesiyle konuştuklarını söyledi.

‘2 salgın’ ortasında, Minnesota Lynx, WNBA oyuncularının sosyal adalet mücadelesine liderlik ediyor WNBA oyuncuları, 2016 atışlarından sonra başlayan aktivizme devam ediyor

Taylor’un annesi Tamika, TMZ’ye, NBA ve WNBA oyuncularının kızının ölümüne nasıl ışık tuttuğunu takdir ettiğini söyledi.

Tamika Palmer, “Adalet için sesini yükselten herkes, bu ailenin her gün ayakta kalmasını sağlayan şeydir,” dedi. “NBA ve WNBA tarafından yapılanlar inanılmaz. Şimdi, başsavcının Bree cinayetinden sorumlu olan herkesi dinleme, suçlama ve gecikmiş adaleti sağlama zamanı geldi.

“Bree bizimle olmalı. Dünya onunla daha iyi bir yerdi.”

Taylor, polis memurlarının vuruntu yok arama emrini yerine getirmesinin ardından Louisville, Ky.’de en az sekiz kez ölümcül bir şekilde vuruldu.

Hemşire, Raptors dönmeden 2 gün önce zorlanıyor

Toronto Raptors, dört aydan uzun bir süredir ilk maçları için sahaya çıkmadan iki gün önce, Çarşamba günü rahat olmak istemedi.

Bu nedenle, oyuncular arasında yapılan sıradan bir anket, Cuma günü Houston Rockets’e karşı yapılan hücumdan daha sert gitmek istediklerini ortaya çıkardıktan sonra, koç Nick Nurse hafif bir gün için çağrıda bulunan antrenman planını parçaladı.

“Sadece ters çevirdim ve bugün biraz daha oynamaya, bugün biraz daha fazla oynamaya ve antrenman öncesi bazı çocuklarla konuştuktan hemen sonra yarışmaya karar verdim,” Monogramlı bir yüz maskesi takan hemşire. “Koç Hemşire.”

NBA’in “Tamamen Yeni Oyun” pazarlama sloganıyla yeniden başlatılması, Çarşamba günü dört maçla sonuçlandı. 30 Temmuz’da gerçek yeniden başlatma başlamadan önce her takım üç hücum oynayacak. Raptors, 11 Mart’ta küresel salgının ligi kapatmasından bu yana ilk gerçek maçında Los Angeles Lakers’a karşı 1 Ağustos’ta açılıyor.

Hemşire, özellikle ilk hücumun, birkaç haftalık bire bir çalışmadan sonra 11 Temmuz’da uygulamaya başlayan Raptorların koşullandırma açısından nerede olduğuna dair gerçek bir gösterge vereceğini söyledi.

Kanadalı yarış arabası sürücüsü Robert Wickens’in korkunç bir kazadan sonra rehabilitasyonuyla ilgili son güncellemesi, nişanlısıyla kısa bir dans için ayağa kalktığında iç açıcı bir dönüş yaptı.

Wickens, Çarşamba günü Twitter hesabına iki kucaklamadan önce nişanlısı Karli Woods’un yardımıyla tekerlekli sandalyesinden kalktığını ve birkaç küçük dans adımı attığını gösteren bir video yayınladı.

Dün kazamın üzerinden 6 ay geçti. Bunu bir hafta kadar yapabileceğimi biliyordum ama @itsKarliWoods’a sürpriz yapmak istedim! Bu iyileşme sürecindeki hedeflerimden biri, Eylül ayındaki düğünümüzde dans etmek. Bu, hedefimin gerçeğe dönüşebileceğine dair büyük bir güven artışıydı. pic.twitter.com/uLljFZ37XP

– @ robertwickens

29 yaşındaki Wickens, Ağustos ayında Pocono Raceway’de bir IndyCar yarışında meydana gelen bir kaza sırasında omurilik yaralanması geçirdi ve bir Denver tesisinde rehabilite ediliyor. Guelph, Ont. Sürücüsü bu sezon yarışmayacak, ancak Arrow Schmidt Peterson Motorsports ekibi, geri dönme izni varsa onun için bir yer ayırıyor.

  • April 20, 2020
  • 0
The Gratitude Butterfly
About me

Em is an Ayurvedic Practitioner, Reiki Master, Blogger, Writer, Speaker and Positive Living Guru. Em is passionate about inspiring people to live their life to their highest potential with a foundation in Happiness, Health and Gratitude. Join her beautiful GratiDude tribe for daily tips and inspiration. Her mission is to inspire people all over the world to live a life that is overflowing with Love, Wellbeing and Gratitude.